NHKM’ye özgü ‘askıda bilet’ başlıyor!

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi – İzmir, Mart ayından itibaren “askıda bilet” uygulamasını başlatıyor. Kendine özgü bir yorumla! Programında yer alan etkinliklerden belirli sayıda bileti, etkinlik sahiplerinin de desteğiyle, ücretsiz olarak dağıtarak. Askıya bilet bırakılmasını beklemeksizin.

NHKM – İzmir, ülkemizin içinde bulunduğu ağır ekonomik kriz ve kültürel yıkım şartlarında kolları sıvıyor ve başta emekçiler, çocuklar, öğrenciler, emekliler olmak üzere, sanattan ve sosyal yaşamdan uzaklaşmaya zorlanan halkımıza, kapılarını açıyor.

Giderek artan sayıda etkinlikle, giderek artan sayıda koltukla sürekli olacak bu uygulamayı, bir aydınlanma mevzisi kimliğiyle, görev olarak kabul ediyor.

Siz de bu dayanışmaya katkıda bulunabilir, dağıtılacak bilet sayısını artırabilirsiniz. NHKM – İzmir sitesinde satışa açılan bazı etkinlik biletlerinde, artık “Askıda Bilet” seçeneği de bulacaksınız. Bu seçeneğin bulunduğu etkinliklere sitemizden ya da gişemizden alacağınız biletleri, paylaşabilirsiniz.

Alacağınız biletler, NHKM – İzmir eliyle, mahallelerde, fabrikalarda, okullarda yürütülen çalışmalar kapsamında dağıtılacak ve her biriyle ilgili bilgilendirileceksiniz.

Belirli sayıda etkinlikle başlamayı uygun gördüğümüz bu uygulamamıza destek veren, dayanışma gösteren sanatçı dostlarımıza teşekkür ediyoruz.