Aralık 2018

Per20Ara20:00Sarı Duvar KâğıdıGÖSTERİ20:00 Sahne:NÂZIM KAFE BİLET AL (15 TL)

Etkinlik Bilgileri

Sarı Duvar Kâğıdı, Charlotte Perkins Gilman’ın ilk defa 1892’de yayınlanan, Amerikan edebiyatının ilk feminist çalışmalarından sayılan bir kısa hikâyesidir. Yazarın kendi hayatından esinlendiği bu öykü ciddi depresyondan muzdarip genç bir kadının, hapishane gibi bir odada dinlendirilerek tedavi edilmesini anlatır. Yavaş yavaş delirmeye başlayan ana karakter, içinde bulunduğu akli ve bedeni kontrol mekanizmasından tek kaçış yolunu da bunda görür.
Bir monolog şeklinde yazılan bu kısa hikâye; bir okuyan, bir gitarist ve anlatıyı sembolize eden bir müzik eşliğinde sahnelenecek.

Yazar Charlotte Perkins Gilman
Okuma Julie Gallasse
Müzik Simon Gallasse
Afiş tasarım Ciprian Muntiu

Ufukların Hareketleri Tiyatrosu
Ufukların Hareketleri Tiyatrosu: Julie Gallasse tarafından 2016 yılında İzmir’de kuruldu. 2013’ten bu yana Ben Ulrike; Bağırıyorum adlı monologu (Dario Fo, Franca Rame) kendi adıyla oynayan sanatçı, çalışmalarını Ufukların Hareketleri Tiyatrosu adıyla temsil etmeye karar verdi. Topluluk fiziksel tiyatro, obje ve okuma tiyatrosu gibi farklı türleri araştırıyor. Tiyatroda, her şeyden önce, bütün sanat dallarını birleştirerek hibrit bir sanat oluşturmak istiyor. Sarı Duvar Kâğıdı (Charlotte Perkins Gilman) 2017’de Julie Gallasse ve Fransız müzisyen Simon Gallasse’ın işbirliği ile ortaya çıktı. Oyunların afişleri ise Romanyalı sanatçı Ciprian Muntiu ve Fransız sanatçı Maxime Gallasse tarafından çizildi.

Zaman

20 Aralık 2018 Perşembe 20:00

Sahne

NÂZIM KAFE

X
X
X
X