Haziran 2019

Per20Haz19:00"Nereye Payidar" 15 - 16 Haziran 49. yıldönümüOYUN19:00 Sahne:KONAK HALK SAHNESİ Davetiyeler NHKM'den temin edilebilir

Etkinlik Bilgileri

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi olarak yeni binamızdaki birinci yaşımızı kutluyoruz.

15 – 16 Haziran’ın 49. yıldönümünde hem Türkiye İşçi Sınıfı tarihinin en önemli köşe noktalarından biri olan işçilerin kalkışmasını hem de yeni binamızdaki birinci yılımızı, emekçileri konu alan, emekçilere “sınıfının yanında ol” diye seslenen bir oyunla selamlayacağız.

NHKM Tiyatro Atölyesi öğrencileri bir senelik kurs çalışmalarının sonucunda sene sonu gösterisi olarak Bilgesu Erenus’un “Nereye Payidar” oyununu sahneliyor.

İlk olarak 1975 – 76 sezonunda Ankara Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen ve Timur Selçuk’un yaptığı müzikleriyle tarihimize ve ortak belleğimize yerleşmiş olan “Payidar”ın ve Payidarlığın bugün için güncelliğini koruduğuna dair hiç şüphemiz yok.

Tam da bu yüzden NHKM olarak biz de tıpkı oyunun yazarı Bilgesu Erenus gibi bizlere hükmeden “kasa”nın en nihayetinde çatlayacağına olan inancımızla; 15 -16 Haziran’ın 49. yıl dönümünde bir kez daha “Nereye Payidar” diyoruz.

Nereye Payidar

Yazan: Bilgesu Erenus
Oyun Müzikleri: Timur Selçuk

Yöneten: Hakan Taner Yıldırım
Koreografi: Gizem Tataroğlu
Müzik Uygulama: Cem İdiz
Ses – Diksiyon Eğitmeni: Ercüment Serpil
Afiş Görseli: Ömer Koçağ


NH
KM Tiyatro Atölyesi Öğrencileri:
Ahmet Kılıç, Aydın Yörü, Ayşegül Özdemir, Çağla Çağırtekin, Derya Canikli Koç, Ece Baykuşak, Fatma Özkul, Fahriye Türker, Hıdır Süslü, İlkem Şeker, İsmail Şahin, Neslihan Karatepe, Rana Erol, Özlem Bektaşlı, Salih Bulut, Sinan Erkoç.

Tarih

20 Haziran 2019 Perşembe 19:00

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Sahne

KONAK HALK SAHNESİ

Düzenleyen

NHKM TİYATRO TOPLULUĞU

X
X