Cum22Kas20:30Vassiliki Papageorgiou'yla 'Midilli - Izmir Seferleri'20:30 KONSERBİLET AL (40 TL)SahneKONAK HALK SAHNESİ İndirimli Bilet Al[tc_seat_chart id="12596" show_legend="true" button_title="KOLTUĞUNUZU SEÇİN (%10 İNDİRİM)" subtotal_title="Aratoplam" cart_title="Ödeme Yap"]

Site İndirimli Bilet

Bu etkinliğe bilet satışı durdurulmuştur...

Etkinlik Bilgileri

Aile kökenleri İzmir ve Midilli adasına uzanan, Atina’da doğan, İlhan Şeşen’in ‘Rüzgâr’ şarkısı ile yakından tanıdığımız Vassiliki, uzun yıllardır İstanbul’da sürdürdüğü faaliyetine gelenekselden popüler müziğe uzanan bir çeşitlilik içinde Türk ve Yunan müzisyenlerle devam ediyor.

Geçen yıl Midilli adasına yerleşen sanatçı, yaratıcı bir şekilde Ege’nin iki yakasında ortak miras olarak bulunan kültürel hazineleri keşfetmektedir.

Son olarak klarnet ve gitar üstadı olan, Midilli’de yaşayan Yunan ve Türk arkadaşlarının eşliğinde İzmir ve Midilli’de icra edilen geleneksel versiyonları karşılaştırıp iki dilli, Türkçe ve Rumca ifadelerle harmanlayarak eski Batı Anadolu sandukasından çıkarıp günümüze taşıyor.

Yunan yorumcu ve şarkı sözü yazarı Vassiliki, artık rastlanması zor, ama kültürümüzün içinden, çok tanıdık bir sahne tecrübesiyle geliyor.

Vassiliki Papageorgiou: Vokal
Erdem Güreler: Gitar, Vokal
Panayiotis Kolovos: Klarnet

Tarih

22 Kasım 2019 Cuma 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Sahne

KONAK HALK SAHNESİ

İndirimli Bilet Al

[tc_seat_chart id=”12596″ show_legend=”true” button_title=”KOLTUĞUNUZU SEÇİN (%10 İNDİRİM)” subtotal_title=”Aratoplam” cart_title=”Ödeme Yap”]

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Etkinlik Yeri Hepsi

Düzenleyen Hepsi