Per26Tem20:30Mandragora Circo20:30 Sözsüz Tiyatro SirkiBİLETİVA'DAN ALSahneKONAK HALK SAHNESİ

Etkinlik Bilgileri

“Mandragora Sirki” iki palyaçonun komedi ve aşk hikayesini anlattığı, düşüncelerin ve diyalogların sözler olmadan anlaşıldığı, sözsüz bir tiyatro oyunudur. Sirk gösterisi, müzik, alışılmamış enstrümanlar oyunun sahnelerini birbirine dokurcasına bağlayarak sirk şiirsel bir hal alır ve seyirciye bir gösterideki durumları, çatışmaları ve çözümü anlamasını sağlar.

Oyunun ilk gösterimi Arjantin’de yapılmıştır ve 15 yıldır hala gösterilmektedir. Mandragora Sirki 2010’dan beri ve günümüzde, Asya Avrupa, Amerika, Afrika boyunca pek çok ülkede sahnelenmiştir. Türkiye ekibin ziyaret ettiği 48. ülkedir. 

 

 

Oyuncular: Mariana Silva – Juan Cruz Brazamonte   

Yazar: Juan Cruz Brazamonte

Süre: 60 Dakika

Hedef İzleyici  Kitlesi: Tüm Yaşlar

Dil:Sözsüz

Website: www.mandragoracirco.com.ar

Topluluk Hakkında

Arjantinli bağımsız tiyatro topluluğu Mandragora Circo “Mandragora Sirki”ni “Uluslararası Tur: Dünya bizim evimiz”in parçası olarak sunmaktadır. Topluluk, son 8 yıldır Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika kıtaları boyunca sürekli seyahat etmekte ve ülke ülke durmaksızın bu sözsüz gösteriyi sahnelemektedir.  

Mandragora Circo, 2003’te Ajantin Oatagonya’da kuruldu. Arjantin’de 1998’den beri müzik, tiyatro, dans ve sirkte performans gösteren Marianna Silva ve Juan Cruz Bracamonte tarafından oluşturulan topluluk 2003’te sözsüz bir hikaye anlatan, farklı türde sanatsal ifadelerin bir araya geldiği bir gösteri olan “Mandragora Sirki”ni sergilediler. Başlangıçtan beri sürekli sunulan gösteri 2005’te her yıl düzenlenen Ulusal Arjantin Tiyatro Festivali’nde Patagonya Bölgesini temsil etmek için seçilmiştir. Gösteri 15 yıldır yetişkin, çocuk tüm seyircilerini eğlendirmektedir.

“Mandragora Circus”un uluslararası turu Kasım 2010’da, topluluğun Arjantin’de, Patagonya’nın güneyinden Birleşik Devletler’de Alaska’nın en ucuna kadar tüm Amerika’yı bir uçtan bir uca gezmesiyle başlamıştır. Bu dönemde ekip, 4 yıl boyunca 18 farklı ülkede festivallerde ve tiyatrolarda oyunlarını sahnelediler.

Topluluk Bosna, Fransa ve Polonya’da oyunu göstermek için Avrupa’yı gezdikten sonra, “Mandragora Circus” 2015’te Bükreş, Romanya’da 11. Uluslararası Çocuk Tiyatro Festivali için seçilmiştir.

2016 ve 2017’de Uluslararası Tur Afrika’ya odaklanmış, 15 ülkeyi ziyaret ederek, tüm kıtada festivaller ve tiyatrolarda performanslarını sergilemiş, ayrıca Filistin, Ürdün, Çin ve Hindistan’da oynamışlardır.

2018’de ise, Hindistan, Çin, Moğolistan, Sri Lanka, Portekiz, Polonya, Romanya ve Türkiye gibi Asya ve Avrupa ülkeleri odaklandı. Gösteri Ağustos’ta Uluslararası Çocuk Tiyatro Festivalinde ve Pekin’de yapılacak olan Assitej’de gösterilecek.

 

 

 

 

Tarih

26 Temmuz 2018 Perşembe 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Sahne

KONAK HALK SAHNESİ

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Etkinlik Yeri Hepsi

Düzenleyen Hepsi