Cum23Ağu(Ağu 23)19:00Fiziksel Tiyatro Atölyesi  "Sahnede Bedenin İfade - Anlatım Olanakları"19:00 OYUNCULUK ATÖLYESİSahneKONAK HALK SAHNESİ

Etkinlik Bilgileri

Sahnede Bedenin İfade Olanakları” başlığında gerçekleştirilecek olan tiyatro atölyesi; fiziksel tiyatro pratiklerinden yararlanılarak hazırlanmıştır. Metin ile hareket üzerine pratikler yapılarak, katılımcıların getirdikleri metinler ve seçilen temalar üzerine kısa yapılar oluşturulur. Bu atölyede; insan bedeninin hareket analizi yapılarak anlatım olanakları araştırılıp geliştirilecektir.
Katılımcıların, atölyeye gelirken kendi seçtikleri bir metni getirmeleri gerekmektedir. Bu bir şiir, bir öykü, bir tiyatro metni ya da katılımcının kendi yazdığı bir metin olabilir.

Atölyenin İçeriği
Nefes
Isınma
Odak
Dinleme
İtki
Yaratıcı Doğaçlama
Fiziksel Tiyatro Pratikleri
Zaman ve Mekan Kullanımı
Koordinasyon
İç Ses Kurgulama
Teknik Pratikler
Oyunculuk Çalışması

Atölye Eğitmeni: Gizem Tataroğlu

Atölye Süresi: 12 saat ( Günde 4 saat üzerinden 3 gün)

Atölye Günleri: 23 – 24 -25 Ağustos

Katılım Ücreti: 200 TL 

Kimler Katılabilir?
Atölyeye, beden odaklı çalışmalarda bulunmak isteyen tüm oyuncular ve hareket ile
ilgilenen, fiziksel engeli olmayan, 18 yaş üzeri herkes katılabilir.

Katılımcılara Not:
Katılımcıların rahat ve mümkün oldukça baskısız eşofman ve tişört getirmeleri rica
edilir.

Gizem Tataroğlu

Gizem Tataroğlu, 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Kadıköy Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünü 2007 yılında bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 2013 yılında Edip Cansever’in Çağrılmayan Yakup adlı şiirini yönetti. Gölgeler Tiyatrosu adı altında ‘Küçük Filozoflar’, ‘Gölgeler Dükkanı’ adları çocuk oyunları yazdı ve yönetti. Dot, Dip Sahne, Dönüşüm Atölyesi, Karşı Sanat Tiyatrosu, Tiyatro Kalemi, İzmir Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu, koreograf ve reji asistanı olarak çeşitli görev aldı.

Akademi Kenter, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Zeynep Kuyumcu, Martin Riedel, Amedee Bricollo, Studio Matejka gibi kurum ve kişilerin; oyunculuk, fiziksel tiyatro, çağdaş dans, akrobasi ve Commedia dell’ arte workshoplarına/eğitimlerinde katılımcı olarak yer almıştır. 2015 yılında beri hareket ve oyunculuk eğitimleri vermekte olan sanatçı, profesyonel oyunculara ve dansçılara yönelik, “Oda ve Bellek” başlığı altında
Fiziksel Tiyatro Atölyesi yürütmektedir.

Kurucularından olduğu VOL:5 Tiyatro’da; Tehlikeli Saplantı, Oyunbozan ve Medea The Memory (Medea Belleği) ve Hiç Kimse adlı projede oyuncu, Otel Kırık Bellek adlı projede ise yönetmen olarak görev almıştır. T.C. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Sahne Sanatları Ana Sanat Dalı yüksek lisans programından mezundur.

FİZİKSEL TİYATRO ATÖLYESİNE BAŞVURU FORMU
  • Başında sıfır kullanmadan girilmelidir

  • DD eğik çizgi MM eğik çizgi YYYY

Tarih

23 Ağustos 2019 Cuma 19:00

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Sahne

KONAK HALK SAHNESİ

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Etkinlik Yeri Hepsi

Düzenleyen Hepsi