Per13Ara20:30Duvar20:30 OYUNBİLET AL (ÖĞRENCİ: 15 TL / TAM: 25 TL)SahneKONAK HALK SAHNESİ

Etkinlik Bilgileri

Hayatımız boyunca kaç defa yıkıma uğrarız? Kaç defa yeniden başlangıç yaparız?

Duvar ustası ve işçisinin iki günlük yaşantısını sahneye koyan oyun, evine giderken bir eyleme denk gelen ve burada yanlışlıkla gözaltına alınan işçinin trajikomik öyküsünü ele alıyor.
Yaptıkları duvarın hapishane duvarı olduğunu öğrenen işçinin hapishane günleri aklına gelir ve yapıyı yapmak istemez. Hikayemiz bundan sonra ustanın ve işçinin duvarı bitirmek ve yapmamak arasında gidip gelmesiyle sürer. İş süresince hayatı boyunca hayranlıkla ve merakla düşlerini kaplayan karıncaları hatırlayan işçi, karıncaların yaşamıyla kendi yaşamı arasında bağlar kurmaya çalışacaktır.

Muzaffer İzgü’nün bilinen eserlerinden olan “Duvar” oyununu, oyunun olağan kurgusunun ve anlatımının biraz dışına çıkarak ve tamamen gerçek görüntüler ve hikayeleri baz alarak yeni bir reji çalışmasıyla, sahnelemek istedik.
Bu oyun yalnızca iki duvar işçisinin sıradan iki gününü değil, yakın tarihimizde hasıraltı edilmek istenen bir tarihi: 19 Aralık 2000 sözüm ona “Hayata Dönüş” operasyonu da konu alıyor.  
Yanlışlıkla siyasi suçlu olarak tutuklanan ve 3,5 sene boş yere hapis yatan, bu hapisliği süresinde “Hayata Dönüş” operasyonuna maruz kalan masum bir duvar işçisinin hikayesidir bu.

Yazan Muzaffer İzgü
Uyarlayan Urla Toprak Sahne Tiyatrosu
Yöneten Onur Çatal
Oyuncular Serkan Baştürk – Onur Çatal
Sanat Yönetmeni Serkan Baştürk
Kostüm-Aksesuar İlknur Bayzi̇t Çatal
Müzik Hakan Altuntas
Süre 65 ‘

Tarih

13 Aralık 2018 Perşembe 20:30

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Sahne

KONAK HALK SAHNESİ

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Etkinlik Yeri Hepsi

Düzenleyen Hepsi