Cum12Nis20:00Cephede Piknik20:00 OYUNBİLET AL (ÖĞRENCİ:15 TL / TAM:20 TL)SahneKONAK HALK SAHNESİ

Etkinlik Bilgileri

Absürd tiyatro akımının önemli temsilcilerinden Fernando Arrabal’ın ilk oyunu olan Piknik (Pique-nique en Campagne), bir Pazar günü cephede savaşan oğullarını ziyaret eden anne-babanın, savaşın ortasında oğullarıyla beraber piknik yapmalarını konu alıyor.
Barış ve huzuru sağlamak için savaşmak zorunda olduğuna ikna edilmeye çalışılan insanın durumu, bu piknikte öyle bir noktaya varır ki oyun kişileri hangi amaçla ve kime karşı savaştıkları konusunda bilgi sahibi bile değillerdir. Yaşanan tüm acı ve yıkıma karşı savaşlar devam eder. Döngü kendini tekrar etmeye yazgılıdır tıpkı takılı kalan plağın aynı bozuk ezgiyi durmadan çalması gibi…

“Kimin savaşı… Örgünün, ya da çiçeklerin mi? İneğin ya da muhallebinin mi? Tepan ailesi?   Savaşın öznesi olan, onu başlatan ve yönetenler nerede?”


Yol Sahne

Yol Sahne, 2016 yılında İzmir’de kuruldu.  Ekibin kendi oyunu “Ceza Odası” iki yıl boyunca ulaşılabilen her yerde oynandı. Hala da devam ediyor. 2017’de ekibin bünyesindeki çocuk ekibi Yol Çocuk, Samed Behrengi’nin aynı adlı öyküsünden oyunlaştırılan “Bir Şeftali Bir Şeftali” adlı çocuk oyunu çocuklarla buluştu. 2018 Yılında temel oyunculuk ve kuram çalışmaları ile sezona başlayan ekip, Arrabal’ın Cephede Piknik Oyunu’nu çalışmaya başladı. Ana oyunla eş zamanlı olarak kısa, deneysel oyunlar da çalışan ekip, farklı ilgi alanlarına sahip farklı meslek gruplarından ekip üyeleri ile farklı renkleri bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Her yıl yeni arkadaşların katılımla çalışmalarına devam eden Yol Sahne, oyunculuk ve kuram çalışmalarıyla sezona başlayıp birden fazla oyunu seyirci ile buluşturmayı hedeflemektedir… Bizim için tiyatro, her şeyden de önce sanatın birleştirici gücünü kullanmak için bir Yol’dur.

Yazar Fernando Arrabal
Çevirmen Sadun Altuna
Yönetmen Kazım Başer
Reji Ekibi Özgün Kaya, Umutcan Akova
Reji Asistanı Büşra Nur Kalpak
Dekor Veysi Ateş
Kostüm Sevgi Yürekli
Müzik Atakan Zerafet
Işık Büşra Nur Kalpak, Özgün Kaya ,
Ses Ezgi Tatoğlu, Mehmet Sedat Özkoç
Oyuncular Esengül Uzun, Diyar Kurt, Kazım Başer, Mehmetcan Akgün, Umutcan Akova, Veysi Ateş

Tarih

12 Nisan 2019 Cuma 20:00

Etkinlik Yeri

NHKM - İzmir

Sahne

KONAK HALK SAHNESİ

Etkinlik bültenine abone olun

Yeni bir etkinliğimizden ya da etkinlik güncellemelerimizden anında haber alın...

Genel Etkinlikler Hepsi

Etkinlik Yeri Hepsi

Düzenleyen Hepsi