Mart 2020

Per12Mar20:30Etkinlik sona erdiFusion İran GecesiKONSER20:30 Sahne:KONAK HALK SAHNESİ

Etkinlik Bilgileri

İranlı ve Türk müzisyenlerden oluşan Barbodan, İran etnik müziğini fusion tarzıyla yorumlayarak kendi eserlerini üretiyor. 

Grubun konserde çalacağı besteler, İran’ın tanınmış tanburilerinden Ador Hooyar’a ve yine İran’ın değerli bestekârlarından Davood Mohammadi’ye ait.

Ador Hooyar Tanbur, Vokal
Davood Mohammadi Perküsyon, Vokal
Özgür Umut Hoşafçı Bass Gitar
Işık Aytaç Back Vokal

ve danslarıyla Tuba İnce

Ador Hooyar Kimdir? 
1979 yılında, İran’ın Tahran şehrinde, Yaresan bir ailede doğdu. Henüz 5 yaşındayken tanbur çalmaya başladı. Birçok ritimle çalınan tanbur sayesinde, vurmalı enstrümanları çalmaya başladı. Bu enstrümanlardan en çok def’e (erbane) ağırlık verdi. İran’ın en ünlü hocalarından on yıl boyunca eğitim aldıktan sonra, 15 yaşındayken eski makamları bulmak üzere köyleri dolaşarak en eski makamları buldu ve derledi. Unutulmaya yüz tutmuş bu makamları tekrar hayata geçirmek üzere düzenlemeler yaptı ve daha sonrasında yapacağı işlerde de bu makamlardan ilham alarak devam etti. Birçok albümü ve kendisine ait 200’e yakın bestesi vardır. İranlı, Hindistanlı, Pakistanlı, Afgan, Kızılderili, Koreli, Çinli, Japon, İspanyol ve Türk müzik ustalarıyla birlikte projeler yürüttü. Türkiye’ye 2016 yılında geldi, def ve tanbur kursları düzenledi. Birçok ulusal kanalda ve önemli konserlerde yer aldı. 

Davood Mohammadi Kimdir?
1986’da İran’ın Şiraz kentinde dünyaya geldi. İran Müzik Konservatuvarı mezunudur. On beşin üzerinde enstrüman kullanabilen müzisyen, profesyonel düzeyde piyano, tar, setar, gitar, perküsyon ve armonika çalmaktadır. Tüm bu enstrümanların yanında kendi buluşu olan alternatif müzik aletleri de üretmektedir. İran’da yaşadığı dönemde İran Ulusal Orkestrası’nda görev alan sanatçı, Shahram Nazeri, Mohsen Yegane, Mohammadreza Hedayati gibi önemli isimlerle çalışmış, 20’den fazla albümde kayıt süpervizörlüğü, 12 albüm ve 80 kadar single’da yazar, besteci, aranjör olarak yer almıştır. Ayrıca 20’nin üzerinde film, dizi ve kısa film müziğinde imzası bulunmaktadır. 

Bilet Alımı

Etkinliğin başlama saati geçtiği için bilet alınamaz

İndirimli Bilet Al

[tc_seat_chart id=”16139″ show_legend=”true” button_title=”KOLTUĞUNUZU SEÇİN” subtotal_title=”Aratoplam” cart_title=”Ödeme Yap”]

Zaman

12 Mart 2020 Perşembe 20:30

Sahne

KONAK HALK SAHNESİ

X
X
X
X