Aralık 2019

Cmt07Ara14:00Etkinlik sona erdiAteşin Sahibi Kim?ÇOCUK OYUNU14:00 Sahne:Konak Halk Sahnesi BİLETİNİAL ( Veli + Çocuk 25 TL)

Etkinlik Bilgileri

Uygarlık tarihinin büyük dönemeçlerinden birinde, ateşin bulunduğu yerde başlıyor oyunumuz. Atalarımızın doğa ile bütün ve barış içinde yaşadığı çok eski bir çağda içinde bugünün sorularını soruyor.

Mülkiyeti, tekilliği, otoriteyi bilmeyen neandartal atalarımızın bu kavramlarla hayali karşılaşmasında vereceği en basit, en gerçek, insana ve akla, çocuğa en yakın tepkiyi araştırıyor. Üstelik, bunu atalarımızın kullandığını hayal ettiğimiz, hiç bilmediğimiz bir dilde yapıyor.

Oyun müzik ve efektlerinin elektro gitarla canlı olarak yapılması, oyunculuk tekniği, oyunun dili ve tarihsel arka planı bir bütün olarak, çocuk seyirciyi aktif, anlamaya ve araştırmaya odaklı, düşünen bir izleme pratiğine yönlendiriyor.

Taş devrinde geçen oyun görsel olarak da tarihsel bir canlandırma niteliğinde. Çocukların uygarlık tarihiyle ilişkisini merak üzerine kurmayı hedefliyor.

+5 yaş, 40 dakika

Yazan ve Yöneten Tuluğ Ünlütürk
Hareket Danışmanı Güray Dinçol
Pedagojik Okuma Dr. Deniz Arık Binbay
Bilimsel Okuma Ezgi Altınışık
Sahne Tasarımı Tuluğ Ünlütürk, Ender Özer
İllüstrasyon Deniz Sülek
Müzik Yapıcılar
Oynayanlar Demet Ergün, Mehmet Okuroğlu, Mertcan Kayretli, Berk Başar

 

Bilet Alımı

Etkinliğin başlama saati geçtiği için bilet alınamaz

İndirimli Bilet Al

[tc_seat_chart id=”13349″ show_legend=”true” button_title=”KOLTUĞUNUZU SEÇİN (ÇOCUK + VELİ 20 TL, EK VELİ 5 TL)” subtotal_title=”Aratoplam” cart_title=”Ödeme Yap”]

Zaman

7 Aralık 2019 Cumartesi 14:00

Sahne

Konak Halk Sahnesi

X
X
X
X